Принципи вибору дитячої літератури

Информация о товаре

Обирати книги для дітей необхідно як за змістом книги, так і за стилем художнього оформлення.

Багато творів для дітей, в тому числі – визнаних як класика, можуть спричинити суттєві психічні розлади у малечі. Прикладом у даному випадку можуть бути казки братів Гримм. Адаптовані для маленького читача такі твори можна допустити, але в оригінальному варіанті подібні казки більш схожі на сучасний фільм жахів, а не на твір для дітей. Тому при виборі книги необхідно орієнтуватися не тільки на загальну інформацію щодо твору, а ще й проводити власний аналіз того, чи не стане прослуховування казки причиною психічної травми, рекомендує видавництво «Основи«.

Художнє оформлення має чи не більший вплив на сприйняття книги аніж сам зміст написаного. Слід зазначити, що в ранньому віці дитина більш схильна до сприйняття зорових, а не логічних образів, тому наведені в книзі ілюстрації матимуть неабиякий вплив на маленького читача.  На підставі малюнків дитина формуватиме свою власну історію, яка може суттєво відрізнятися від наведеної в книзі. Тому художнє оформлення книги має щонайменше еквівалентне значення до наведеного змісту.

Отже, для вдалого вибору книги для дітей необхідно розглядати книгу в комплексі – і з точки зору змісту, і з точки зору художнього оформлення.